Ta strona używa plików cookie!
close

Zwolnij! Życie masz tylko jedno! Działania policjantów i dzieci w ramach europejskiego programu pn. „EDWARD”

Data dodania: 21 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Lubińscy policjanci wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 14, prowadzili działania profilaktyczne pn. „EDWARD” - Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych. Akcja była prowadzona na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania te mają być wyzwaniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego aby zmniejszyć ilość wypadków śmiertelnych na naszych drogach do... ZERA. Dzieci samodzielnie przygotowały transparenty i chorągiewki z pięknymi hasłami, które chwytały za serca i bardzo wzruszały kierowców, dla których taka forma kontroli była najpierw zaskoczeniem, a następnie chwilą refleksji nad ideą akcji.

Nic tak nie działa na kierowców, jak małe dziecko proszące o ostrożną jazdę. Aby zwiększyć wyobraźnię uczestników ruchu drogowego, lubińscy policjanci zaprosili do wspólnych działań dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Każdy z kontrolowanych kierowców zgodnie twierdził, że dziecko podchodzące do samochodu z namalowaną przez siebie chorągiewką, czy transparentem z hasłem np. „PROSZĘ. ZWOLNIJ. MY CHCEMY ŻYĆ”, wzrusza i daje wiele do myślenia.

W myśl idei „Małe działania prowadzą do dużych zmian” dzieci wspólnie, podczas zajęć lekcyjnych, jak również w domu przygotowały transparenty z ważnym przekazem dla kierowców. Tak „uzbrojone”, przeszły razem z Komisarzem Lwem ulicami naszego miasta, aby wspólnie z policjantami z ruchu drogowego     i dzielnicowymi uczestniczyć w informowaniu zatrzymywanych do kontroli kierowców o programie „EDWARD”, promując przy tym wizję „0” - czyli 0 wypadków drogowych.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Tel. 601 974 322

 

Załączniki

$esc.html($item.icon)

243 MB

Galeria